Jakie są rodzaje klocków lego?Klocki lego zna i kocha praktycznie cały świat. To doskonała rozrywka i chwila relaksu nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Zależnie od wieku konsumenci doceniają ich walory wizualne czy jakość wykonania. Nie każdy jednak wie, że klocek klockowi nierówny, a rynek oferuje różne rodzaje fantazyjnych, kolorowych elementów. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych rodzajów klocków lego, na które można natknąć się w sklepach.

Specjalnie dla najmłodszych

Klocki lego Duplo to propozycja przygotowana z myślą o najmłodszych odbiorcach w wieku do ok. 5 lat. Zabawę ułatwia specjalna forma klocków, które mają większe rozmiary, co ułatwia chwytanie obiektu i trzymanie go w małej dziecięcej rączce. Jednocześnie większy rozmiar zabawki czyni ją znacznie bezpieczniejszą dla malucha. Zestawy klocków lego Duplo są proste do skonstruowania, co z pewnością nie odejmuje im jednak uroku. Najmłodszym spodobają się także zestawy lego Juniors, skierowane do nieco starszych dzieci w wieku przedszkolnym. Podobnie jak klocki lego Duplo, Juniors charakteryzują się większymi elementami i prostszymi konstrukcjami. W obu przypadkach znajdziemy tematyczne nawiązania, na przykład do ulubionych, dziecięcych bohaterów z filmów czy obiektów znanych dzieciom z codziennego życia (pizzeria, zwierzęta hodowlane).

Coś z niczego

Klocki lego Classic to, jak nazwa sama wskazuje, klasyka i “must-have” dla wszystkich nieco starszych, zaangażowanych w zabawę entuzjastów duńskich kolorowych elementów. Lego Classic to zbiory różnych klocków, które nie narzucają swym konstruktorom konkretnego kierunku tematycznego. Tym samym zostawiają pełną dowolność zabawy, co oznacza, że obcowanie z nimi prawdopodobnie sprawi najwięcej przyjemności osobom poszukującym ujścia dla swej kreatywności. Świetnie sprawdzą się także jako uzupełnienie zestawów tematycznych.

Wiem, co lubię

Jednym z najpopularniejszych rodzajów klocków lego pozostają serie tematyczne. Wyróżniamy wśród nich zestawy lego City nawiązujące do życia w mieście, a także lego Friends, w których odbiorca pozna małych, klockowych przyjaciół, w tym mnóstwo zwierząt. Tematyczne serie lego to także prawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen czy świata Disney’a – na rynku nie brakuje zestawów umożliwiających spotkanie z Lordem Vaderem bądź Małą Syrenką.